Solárne konštrukcie

Solárne  konštrukcie používame pri montáži a slúžia nám na uchytenie solárnych panelov na streche , kedže fotovoltaické panely,  možno umiestniť na každý rodinný, bytový alebo panelový dom bez solárnych  konštrukcii sa nepohneme . Stačí si vybrať z ponúkaných spôsobov montáže. Solárne  panely je možné namontovať na všetky tvary a typy striech, na fasády aj na balkóny. Ak nie je dostatok miesta na dome, môžete využiť pozemok okolo domu. Problémom nie je ani nevhodná orientácia. V tomto prípade možno solárnym panelom pomôcť prizdvihnutím. Poďme sa na jednotlivé možnosti umiestnenia solárnych panelov pozrieť.

Sedlová strecha 

Najčastejší prípad montáže solárnych panelov je na sedlovej streche rodinných domov. Pre umiestnenie panelov volíme tú časť strechy, ktorá smeruje k juhu, juho-západe alebo juho-východu. Inštaláciu je možné vykonať aj na čisto západných alebo východných stranách strechy, avšak strata na energetickom výnose bude činiť cca 5%. Na západných alebo východných stranách sedlových striech je možné solárne  panely pozdvihnúť, smerom k juhu pre zvýšenie výnosu. Na druhú stranu toto riešenie nie je príliš estetické.

Na sedlových strechách so sklonom nad 15 ° je možné solárne  panely inštalovať zároveň so strešnou krytinou bez ďalších konštrukcií pre dosiahnutie optimálneho sklonu panelov. Pri nižšom sklone (menej ako 15 °) je vhodné solárne  panely pozdvihnúť, pretože inak by stratili svoju samočistiacu schopnosť.

Inštalácia solárnych panelov inak ako rovnobežne so strechou však znamená vytvorenie prekážky, do ktorej sa môže opierať vietor. Prizdvihnutie je drahšie a nepôsobí esteticky, pretože narúša celistvosť strechy. Vo väčšine prípadov je najjednoduchšie, najvýhodnejšie aj najbezpečnejšie namontovať panely nad strešnú krytinu, teda rovnobežne s ňou, aj za predpokladu, že Vaša strecha nemá úplne optimálny sklon.

Plochá strecha 

Ploché strechy sú doménou hlavne administratívnych budov a panelových alebo bytových domov. Na plochej streche môžu byť solárne  panely umiestnené vodorovne, vďaka čomu nevzniká riziko, že sa v prípade horších poveternostných podmienok nebude namáhať solárna  konštrukcia aj samotné panely. Solárne panely umiestnené vodorovne však strácajú samočistiacu schopnosť a je preto potrebné zabezpečiť ich pravidelnú údržbu.

Strata na energetickom výnose pri nulovom sklone je cca 5% oproti prípadu, keď solárne panely majú optimálny sklon 35 °. Optimálneho sklonu fsolárnych panelov montovaných na plochej strechy sa dosahuje pomocou nadvihnutia, čo znamená inštaláciu panelov na špeciálnu solárnu  konštrukciu o požadovanom sklone.

Pultová strecha 

Ideálnou strechou je pultová strecha. Tá umožňuje inštaláciu maximálneho počtu solárnych panelov v optimálnom sklone bez nutnosti budovať na streche "vrecká", do ktorých sa môže opierať vietor a kam môže v zime naviať väčšie množstvo snehu.

Fasáda domu 

Inštaláciu solárnych  panelov na fasádu domu  sa vykonáva v prípade, že na streche budovy nie je pre panely dostatok priestoru. Fasádu domu je možné pokryť solárnymi panelmi nainštalovanými zvisle, prípadne je možné vybudovať špeciálnu solárnu konštrukciu, ktorá zabezpečí primeraný sklon.

Solárne panely montované úplne zvislo vykazujú oproti panelom v optimálnom sklone 35 ° stratu výnosu vo výške cca 25%. Panely umiestnené na fasáde majú väčší problém so zatienením. Obzvlášť v lete v ranných hodinách a na večer je slnko z väčšej časti dňa za hranou strechy. Zvlášť solárne panely v nižších poschodiach môžu vďaka tomu vykazovať nižšie výnosy.

Cena

150151
1150151
Kompletna solarna konštrukcia SCHWARC
€250 –40 %
€150

Kompletná solárna konštrukcia určená pre 3 solárne panely s príslušenstvom. značky SCHWARC s doživotnou zárukov je najpredávanejším produktom v tejto kategórii .  Nosný...

Kód: 58/SOL
1 položiek celkom
Späť do obchodu