FOTOVOLTAIKA

FOTOVOLTAIKA 

S neustálym rozširovaním regeneratívnych energetických systémov stúpa i pripravenosť spotrebiteľov a koncových používateľov k výrobe vlastnej elektriny. Výkonné fotovoltaické zariadenie dnes poskytuje možnosť bezplatne a výnosne využiť slnečnú energiu. Inštaláciou fotovoltaických modulov preukazuje prevádzkovateľ svoje zodpovedné chovanie k životnému prostrediu a aktívne prispieva k ochrane ovzdušia zamedzením emisií CO2. 

Pri trvalo sa zvyšujúcih nákladoch na energiu prispieva fotovoltaické zariadenie k úspore financií a dodatočne znižuje závislosť na dodávateľoch energie. Elektrina vyrobená vlastným zariadením sa dá využiť pre vlastnú potrebu alebo napojiť do verejnej siete. Vďaka zákonom upravenej úhrady alebo úspore vlastnej spotreby sa investícia vráti už po niekoľkých rokoch. V každom prípade inštalácia takéhoto zariadenia zhodnocuje nehnuteľnosť.

Fotovoltaická technika firmy JA Solar poskytuje vzájomne dokonale zladené komponenty skladajúce sa z fotovoltaických modulov, striedačov a montážnych systémov i systémov zásobníkov elektrickej energie a tepelných čerpadiel k zvýšeniu využitia elektriny vlastnej výroby.

Vysoké požiadavky na kvalitu fotovoltaických modulov zaisťujú hospodárnosť a dlhú životnosť. Obsiahle služby od plánovania a navrhovania cez dodávku až po servis zo strany odborných partnerov JA Solar ponuku fotovoltaiky uzatvárajú.

Fotovoltaický systém pozostáva z niekoľkých modulov, ktoré zase pozostávajú zo solárnych článkov. V tejto najmenšej jednotke sa slnečné svetlo mení na elektrickú energiu prostredníctvom fotoelektrického efektu. Svetlo spôsobuje, že sa určité nosiče náboja rozpustia. Pohybom práve týchto častíc sa vytvára elektrická energia. Predpkladom je kremík z polovodičového materiálu. Rozlišujú sa dva typy solárnych článkov: monokryštalické a polykryštalické. Z dôvodu rôznych výrobných metód sa líšia svojimi vlastnosťami produktu. Ktoré solárne články si nakoniec vyberiete, záleží na mnohých faktoroch a mali by sa vopred zvážiť. Okrem efektívnosti a požadovaného výkonu je umiestnenie rozhodujúce. Naše solárne panely v každom prípade ponúkajú rôzne možnosti inštalácie a oblasti použitia. Napríklad sú vhodné pre rodinné domy ako aj komerčné prevádzky. 

Fotovoltaické systémy pozostávajú okrem solárnych článkov z meniča, káblov a predovšetkým zo zberačov. Môže to byť nielen elektrické zariadenie, ale aj skladovanie elektrickej energie a pripojenie na verejnú sieť na napájanie. Solárny invertor je potrebný, pretože v solárnych článkoch sa vytvára jednosmerný prúd, ktorý sa neodstraňuje v domácnosti. 

Cena

45004501
145004501
JA_solar banner
€4 500

Fotovoltická zostava JA Solar na kľúč 4 kW s montážou je určená domácnostiam a prevádzkam , ktorých ročná spotreba je od 4000 kWh  do 5000  kWh. Fotovoltická zostava na kľúč JA...

Kód: 48
1 položiek celkom
Späť do obchodu